KAYED Malatya Faaliyetlere Başladı.

Kan Arıyorum Yardımlaşama ve Eğitim Derneği Malatya il başkanlığı, düzenlenen bir programla basına tanıtımı yapıldı. Ayrıca katılımcılara dernek çalışma prensiplerinin anlatıldığı KAYED Nedir?  Eğitimi verildi.

 

2012 yılında kurulan KAYED, her geçen gün farklı illerde temsilcilikler açarak büyümeye devam ediyor.  KAYED’in koordinatörlüğünde devam eden “Prodes ile Kan Arıyorum” projesi kapsamında Malatya’da düzenlenen KAYED Nedir? Eğitimi ile Gönüllülere dernek hakkında bilgiler verildi. Düzenlenen programda kan bağışının önemine vurgu yapılarak katılımcılarla birlikte duyarlılık çalışmalarında izlenecek yol haritası hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu. Türk Kızılay’ı Malatya bölgesi ve İnönü Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde de yetkililerin hazır bunduğu programda birlikte çalışma kararı alındı.

Programda KAYED Genel Başkanı Murat Özekinci yaptığı sunumda, dernek çalışma birimleri hakkında bilgiler vererek, derneğin çalışma prensipleri anlatıldı.

Ayrıca KAYED Malatya İl başkanı İlhami Sadullah Fırat; Malatya da böyle bir çalışmanın yapılmasının hem Kayed hem de Malatya  için önemine vurgu yaptı.

Programa katılan Türk sinemasının sevilen oyuncusu Yılmaz Köksal, KAYED Gönüllüsü olarak, artık KAYED çalışmalarına destek sözü  verdi.11 9 5 8 4 7 2 3 6 13