İnsani değerler ve Kan Bağışı

KAYED Malatya İl Başkanlığı tarafından İnsani Değerler ve Kan Bağışı konulu konferans düzenlendi

KAYED Malatya il başkanlığı tarafından, Malatya Battalgazi Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Prof. Dr. Serpil Bulut katıldı. Konferansta insani değerlerin anlatılması ile birlikte kan bağışı konusunda toplumun duyarlı olmasının gerekliliği üzerinde duruldu.

Prof. Dr. Serpil Bulut yaptığı konuşmada, Osmanlı Devletinde sivil toplum kuruluşlarına verilen önemden bahsederek, Osmanlı Devletinde sivil toplum kuruluşlarına, özellikle vakıflara çok büyük destekler verildiğini söyledi. Ayrıca toplumdaki insani değerlerin unutulmaya yüz tutuğu zamanımızda fadakarlık, bağışlama hissiyatının geliştirilmesi gerektiğini, insanların bağışlama bilinci geliştikçe kan bağışı, organ bağışı yapabileceğini belirtti. Bulut konuşmasında, fedakarlık ve bağış yapma hissiyatının yine aile yapısı ile bağlantılı olduğu, akrabalık ilişkilerinin ileri seviyede olduğu toplumlarda, daha belirgin bir şekilde görüldüğünü söyledi.

KAYED Malatya il Başkanı İlhami Sadullah Fırat ise gazetemize yaptığı açıklamada; “KAYED Malatya olarak her geçen gün daha büyüyoruz. Yaptığımız etkinliklerde derneğimizin tanıtımının yanı sıra toplumun bilinçlendirilmesi adına çaba gösteriyoruz. Bizler yaptığımız faaliyetlerde bir kişiye bile faydalı olabiliyorsak, görevimizi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” Şeklinde konuştu.