“Kasada geçen tek şey tebessüm”

Elazığ’da KAYED tarafından açılan ve ihtiyaç sahibi ailelere hizmet veren mağazadan aileler, randevu sistemiyle gönüllerince giyiniyor.

Elazığ’da bir yılı aşkın süredir hizmet veren ve paranın geçmediği Kan Arıyorum Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (KAYED) mağazasında, hayırseverler tarafından bağışlanan kıyafetler, alım gücü düşük olan kişilere ulaştırılıyor.

Diğer mağazalardan farklı bir yöntem uygulanan mağazada, tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler belirlenen zaman diliminde mağazaya gelerek ihtiyaçlarını gideriyor.

KAYED Genel Başkanımız Murat Özekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan başvurular ve kendi çalışmalarımız sonucunda ihtiyaç sahibi aileleri belirlediklerini, listede yer alan kişilerin mağazada görev alan gönüllüler tarafından telefonla arandığını ya da kapılarına gidilerek randevu verildiğini söyledi.

Özekinci, “Burada önceliğimiz ihtiyaç sahibi aileleri belirlenen saatte sadece aile bireyleriyle mağazamızda ağırlayıp, duygularını incitmeden onlara bizim için özel olduklarını hissettirmek.” dedi.

“Kasada geçen tek şey tebessüm”

Verilen randevu saatinde sadece aile bireylerinin mağazada bulunduğunu anlatan Özekinci, aile bireylerinin ihtiyaçları doğrultusunda gönüllerince kıyafet aldığını bildirdi.

Özekinci, “Bizim için onların beğenmesi önemli. Bizim seçtiğimiz değil, kendi beğendikleri kıyafetleri giyinmeleri önemli olan. Alışverişin ardından kasamızda geçen tek şey ise onların mutlu bir tebessümle ayrılmaları.” dedi.

 

 

thumbs_b_c_9f816b83f936b7e21c74220cbdabf79b